Almyros Weigel darbų paroda Gelgaudiškio dvare

Gegužės 29 2019

Almyra Weigel šiuolaikinio meno mylėtojams geriau žinoma, kaip nepailstanti eksperimentatorė, originali tekstilininkė, įdomių parodų autorė, organizatorė bei kuratorė.

Nors jau beveik 20 metų menininkė gyvena ir kuria Vokietijoje, tačiau nuo 1992 metų nuolat dalyvauja ne tik tarptautinės parodose bei parodose Vokietijoje ir Lietuvoje. Čia yra surengusi ir kelias įspūdingas personalines ekspozicijas.

Almyra Weigel studijavo tekstilę Vilniaus dailės akademijos Kauno sailės institute (1987–1993). Baigusi studijas kelis metus dirbo čia lektore (1994–2001), o 2002 metais jai suteiktas Vilniaus dailės akademijos tekstilės, meno srities docentės vardas.

Į kūrybos lauką Almyra Weigel įsiliejo kartu su tekstilės novatorių karta (Lina Jonikė, Vita Gelūnienė, Laima Oržekauskienė, Monika Grašienė, Inga Likšaitė, Loreta Švaikauskienė, ir kt.), kuri konceptualiai praplėtė šios giliomis tradicijomis paremtos meno srities ribas.

Atradusi originalią autorinę techniką – iš laikraščių, klijų, laidų ji kurė didelės apimties skulptūrinius tekstilinius objektus ir instaliacijas. Nors savo prigimtimi šie Almyros Weigel kūriniai atliepia tekstilės principus (pynimas, juostos, raštai, faktūros), tačiau suteikia jiems daug platesnį kontekstą. Autorę jaudina vartojimo ir komunikavimo problema. Laikraštis kaip žiniasklaidos priemonė, kaip spaudos pramonės produktas buvo pasirinktas neatsitiktinai – nūdienos visuomenė užtvindyta begaliniu daiktų kiekiu ir informacijos srautu, kuris užgožia individą kaip asmenybę.

Naujos medijos, kurios sparčiai keičia medžiaginę informacijos perteikimo formą teikia autorei naujų impulsų eksperimentuoti. Ekperimentas ir estetizmas yra esminiai Almiros Weigel kūrybos bruožai. Taip radosi mažųjų plastikų-papuošalų kolekcija iš natūralių gamtinių medžiagų, skaitmeninės fotografijos, kuriose užfiksuotos jos pačios monochrominės instaliacijos bei objektai santykyje su žmogaus kūnu. Kūno plastika paskatino sukurti apipivavidalinimą šokio teatrui „Aura“ (2016). O pastaruoju metu Almira Weigel atsigręžė į tapybą.

Šį kartą parodoje menininkė eksponuoja unikalius paveikslus, sukurtus eksperimentuojant su tradicine tapyba bei skaitmenine spauda. Tapyba, kuriai autorė jaučia trauką nuo studijų laikų, šiuo metu yra tarsi atokvėpis nuo tekstilės, instaliacijų ir objektų. Tačiau ir vėl autorė ieško naujų galimybių, netradicinių sprendimų. Kaip ir tekstilėje, kur jungė šios meno srities principus su netikėtomis medžiagomis, taip ir tapyboje ji keičia raiškos prasmes: išsaugodama tapybai būdingus principus – spalvą, potėpį, dvimatę iliuzinę erdvę, vaizdus perkuria, pasitelkdama naujas technologijas – skaitmeninę spaudą.

dr. Danutė Zovienė

 

Parodą rengia galerija ,,Aukso pjūvis”

Galerijos „Aukso pjūvis“ darbo laikas: I-V 10-18 val.

Tel. 8 37 752750, 8 687 80276, 8 686 20716

El. paštas: [email protected]

www.auksopjuvis.lt            

https://www.facebook.com/auksopjuvis

grįžti į naujienų sąrašą