Tarptautinė teminė dailės disciplinų dėstytojų kūrybos paroda „Kvadratas 11“

Spalio 11 2018

Kiekvienais metais stiklo menininkas Artūras Rimkevičius suburia dailės disciplinų dėstytojus ne tik iš Lietuvos, tačiau ir iš kitų Baltijos, Vidurio Europos valstybių bei Šiaurės šalių į teminę tarptautinę parodą „Kvadratas“. Praėjusiais metais žymėjusi dešimties metų jubiliejų, šiemet spalio 12 – lapkričio 12 d. „Aukso pjūvio“ galerijoje ir Vytauto Didžiojo universiteto daugiafunkcinio mokslo ir studijų centro ekspozicinėse erdvėse vykstanti paroda, dedikuojama Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos ir Suomijos valstybių atkūrimo šimtmečiui.

„Kvadratas 11“, įprasmindamas valstybių 100 – mečio jubiliejų, kviečia parodos lankytojus apmąstyti kokią reikšmę kiekvienam asmeniškai turi ši sukaktis, kartu – atrasti ekspozicijoje savo kūrinius pristatančių menininkų refleksijas ir su jais kartu padiskutuoti apie ne tik istoriškai svarbią datą. Apie datą, kuri žymi kovą, stiprybę, vienybę ir laisvę. Gili ir prasminga tema suteikia erdvę filosofiškai pažvelgti į praeitį, skaičiuojant ne pralaimėjimus, netektis ar suklupimus, o įvertinant buvusio laiko suteiktas pamokas, atsivėrusias galimybes dabartyje būti nepriklausomais, jaustis pasaulio piliečiais, turinčiais tvirtą istorinį, kultūrinį pamatą sau po kojomis. Būti šiandienos dalimi, kuri praturtina pasaulį unikaliomis savo spalvomis.

Jų parodoje netrūksta: spalviniai tonai, pustoniai, kontrastai sukuria vizualų bangavimą žvelgiant į ekspoziciją iš atstumo. Kūriniai nebyliai, vaizdais, pasakoja mūsų visų istoriją, atskleisdami ir skaudžiausius, ir džiugiausius jos momentus. Darbuose vyraujantys žemiški atspalviai atskleidžia svarbiausią vertybę žmogui – žemę, kuria vaikščiodamas jis jaučia savo ryšį su protėviais ir kurią, besididžiuodamas, palieka ateities kartoms. Tačiau ramią spalvinę paletę papildo ir ryškaus kolorito darbai, tarsi šviesos blyksniai, nuspalvinantys ekspoziciją, suteikiantys jai gyvumo ir įkvepiantys svajoti, tikėti, tvirtai žengti link užsibrėžtų tikslų, kad tai ko pasiekėme per šimtą metų, augtų ir klestėtų, kad nepamiršdami, kas esame ir iš kur kilome, drąsiai įžengtume į rytojų.

O drąsos mums suteikia bendrystė. Ši teminė linija labai ryškiai atsiskleidžia parodos „Kvadratas 11“ autorių darbuose. Vienuose – menininkai abstrahuota plastine raiška, kalba su žiūrovais apie tikėjimą ir viltį, kituose – per piešinio linijos plastiką dalinasi ryškiais prisiminimais apie nueitą laisvės kelią, padovanoja 100 grafiškų, atmintin įsirėžusių istorijos momentų ar taktiliškose kompozicijose išreiškia švelnius jausmus savo šaliai.

Kiekvienas kūrinys prašo stabtelėti greta jo, skirti laiko apmąstymui. Juk tik įsiklausydami vienas į kitą galime auginti bendrystės jausmą. Ir nors kiekvienas esame unikalus savo patirtimis, jausmais ir pasaulio pajauta – visi esame tautos dalis, kuriai vienybė padėjo išgyventi, užaugti ir klestėti.

Dalyvaujantys menininkai: Vilmantas Adamonis, Laima Bazienė, Ana Marija Blažienė, Egidija Brinkytė, Danguolė Brogienė, Sigutė Bronickienė, Janina Celiešienė, Kristina Daniūnaitė, Inita Emane, Jolanta Galdikaitė, Ričardas Garbačiauskas, Agnese Gedule, Lolita Grabauskienė, Sigita Grabliauskaitė, Ineta Greiža, Vineta Groza, Edita Jakubonytė Kybartienė, Nomeda Jakūnienė, Jasutytė Živilė, Vida Juškaitė, Adelė Kasputienė, Augenis Kasputis, Vytautas Kibildis, Akvilina Kripaitytė, Vaida Kunigėlytė, Lida Kuzmienė, Inga Šmitienė, Aija Liskupa, Valerija Medelinskienė, Anda Munkevica, Marija Rūta Narvydienė, Alvidas Paškauskas, Nomeda Jakūnienė, Loreta Kvietkauskienė, Mindaugas Pauliukas, Eglė Petraitytė Talalienė, Artūras Rimkevičius, Birutė Sarapienė, Ieva Skauronė, Ivanda Spulle-Meiere, Raimondas Šimkevičius, Albinas Šiupinskas, Virginija Ridikaitė Laužadienė, Rūta Urbelienė, Arūnas Vaitkus, Skirmantė Žemaitytė, Rasa Žmuidienė, Irina Amosova Novikova.

 

 

                                                                                               Ainė Jacytė

 

Parodos kuratorius: Artūras Rimkevičius

Parodos koordinatorė: Rugilė Bagdonienė

Galerija „Aukso pjūvis“

Galerijos darbo laikas: I-V 10-18 val.

Tel. 8 37 752750, 8 687 80276, 8 686 20716

El. paštas: [email protected]

www.auksopjuvis.lt        

https://www.facebook.com/auksopjuvis

grįžti į naujienų sąrašą