Aukso pjūvis pristato: italų menininko Eugenio Molinari fotografijos darbų paroda Vytauto Didžiojo universitete

Rugsėjo 11 2017

Nuo šių metų rugsėjo 9 d. Vytauto Didžiojo universitete (adresas: S. Daukanto g. 28, Kaunas) veikia italų menininko Eugenio Molinari darbų paroda, kuri yra dalis Kauno savivaldybės organizuojamo projekto „Atrask Italiją Kaune“, vyksiančio rugsėjo 15-17 d., dalis.

Vaizdai, kuriuos regime ir suvokiame kaip dabarties akimirką realybėje, gali tapti mūsų suvokiamos tikrovės refleksijomis, jei tik pakeisime/pakreipsime savo žvilgsnį: įprasti kasdienybės paviršiai išsilies į abtrahuotas dėmes, o atpažįstami veidai, daiktai taps nepažįstamomis figūromis naujame žaidimo lauke.

Vaizdų transformacija būdinga Eugenio Molinari fotografijų ciklams, kuriuose dvigubos ekspozicijos technika autorius sukuria KITĄ realybę – papildomą esamosios realybės suvokimo lauką. Vietą žaidimui. Galimybę išslįsti iš įprastų suvokimo standartų. Menininkas kasdienybei suteikia interpretatyvią formą: ji tampa daugialypė, sluoksniška, atvira, tačiau nepažini, nuolat verčianti abejoti, kas yra tikra, o kas – tik atspindys, kas yra dabar, o kas – atsiminimų ženklai.

Būtent dėl abejonės, skatinančios žvelgti gilyn į vaizdą (tarsi ieškant dviejų kadrų susikirtimo ribos), E. Molinari nuotraukos inspiruoja iš naujo patirti prisiminimus, perkeliant juos iš praeities į dabartį, keičiant jų formą. Ji, E. Molinari fotografijose, yra lanksti minčių poslinkiams, jų gebėjimui keliauti skirtingomis erdvėmis ir laiko kontinentais. Mus supanti erdvė tampa pagrindu vystyti vidinės kelionės naratyvą, neturint tikslo kažką pasiekti ar atrasti. Tiesiog ramiai stebėti, kaip nuo žvilgsnio ar jo nu-kreipimo kinta tai, ką matome ir tai, kaip regimas vaizdas, įtakotas vidinių impulsų, tampa  savo paties metafora.

Galiausiai ateina suvokimas, jog viskas netikra, išgalvota. Realybę susikuriame ir ja (į)tikime –patys.

Ainė Jacytė

 

 

Paroda veiks iki spalio 8 d.

Maloniai kviečiame.

Parodą rengia galerija Aukso pjūvis.

Parodos kuratorius – Enzo Fornaro.

Parodos partneris – Kauno miesto savivaldybė.

Galerijos „Aukso pjūvis“ darbo laikas: I-V 10-18 val.

Tel. 8 37 752750, 8 687 80276, 8 686 20716

El. paštas: [email protected]

www.auksopjuvis.lt            

https://www.facebook.com/auksopjuvis

Italų menininko Eugenio Molinari darbų paroda Vytauto Didžiojo universitete.

 

grįžti į naujienų sąrašą