Aldonos Gustas eskizų paroda „Plaukiančios“ Aukso pjūvio galerijoje

Rugsėjo 23 2016

Nuo šių metų rugsėjo 23 d. galerijoje „Aukso pjūvis“ (adresas: Verslo lyderių centras BLC, K. Donelaičio g. 62, Kaunas) eksponuojama menininkės Aldonos Gustas eskizų paroda „Plaukiančios“.

Vanduo. Tekantis, raibuliuojantis, lašantis. Skaidrus ir gelmiškas. Melancholiškas. Siaučiantis. Nuplaunantis, atspindintis, pasiglemžiantis. Kiek bežvelgsi į jo paviršių – su kiekvienu akių mirksniu jis bus kitoks. Vanduo yra permainingas.

Jis palieka pėdsakus, tačiau nesileidžia sulaikomas. Nuslysta kūnu ir pranyksta.

Stichijos būtis, jos veržlumas ir harmonija reflektuoja Aldonos Gustas eskizų parodoje „Plaukiančios“, vykstančioje „Aukso pjūvio“ galerijoje Kaune. Iki šiol nei Lietuvoje nei Vokietijoje neviešinti 47 mažo formato kūriniai, eksponuojami vienas greta kito, sužadina vandens tėkmės įspūdį. Juodai baltuose darbuose išgryninamas stichijos gaivališkumas ir jo santykis, dermė su žmogumi. 

Ekspresyviuose autorės kūriniuose pagrindinis raiškos elementas yra linija: plona, paini, vietomis išdylanti ir nutrūkstanti. Kartkartėmis išeinanti už popieriaus lapo ribų, lyg jos tėkmė atgytų ir imtų šluoti viską, kas pasitaiko kelyje. Iš linijos A. Gustas kuria ne tik nevaldomą stichiją, bet ir žmogaus – moters – pavidalą. Savo estetika primindamas automatinio piešimo kūrinius, pasikartojantis moters pavidalas įgauna antgamtiškų bruožų.

Vanduo, moterys, atsirandantys pavieniai žuvies (simbolizuojančios vyriškąjį pradą), paukščio simboliai eskizuose persipina tarsi užgimdami vienas iš kito, dalindamiesi viena dvasia, tačiau supančią aplinką jausdami skirtingai, kaupdami savas patirtis.

Darbuose autorės kuriamas vieno žmogaus kosmosas, užgimstantis vandeningoje erdvėje, sukuria sąlygas publikai atsiriboti nuo įprastinių suvokimo standartų ir panerti giliau, už regimojo vaizdo. Atsiverti ir atsiduoti A. Gustas eskizų dinamikai. Menininkės kūriniuose svarbūs ne prasminiai interpretacijų ryšiai, o turinio pajauta, kuri išreiškiama vidinių patirčių ir emocijų kaita. Vaizdiniais simboliais perteikiamas krūvis autorės darbuose transformuojasi į patirties fragmentą, susietą su individualia atmintimi. Todėl eskizų skaitymas yra procesas su autentiškais rezultatais, kurie gali kisti.

Ekspozicijoje „Plaukiančios“ – A. Gustas, reflektuodama savo atsiminimus ir dar vaikystėje užsimezgusį ryšį su vandens stichija, sukuria erdvę publikai pamatyti savo vidinius vaizdinius.

Ainė Jacytė

 

Paroda pratęsiama iki lapkričio 6 d.

Maloniai kviečiame.

Galerijos „Aukso pjūvis“ darbo laikas: I-V 10-18 val.

Tel. 8 37 752750, 8 687 80276, 8 686 20716

El. paštas: auksopjuvis@gmail.com

www.auksopjuvis.lt

Aldona Gustas. Eskizas iš serijos "Plaukiančios".

grįžti į naujienų sąrašą