Andriaus Janulaičio keramikos darbų paroda „Molinis selfis“

Rugsėjo 21 2015

Šių metų rugsėjo 25 d. (penktadienį) 17 val. galerijoje „Aukso pjūvis“ (adresas: Verslo lyderių centras BLC, K. Donelaičio g. 62, Kaunas) atidaroma Andriaus Janulaičio keramikos darbų paroda „Molinis selfis“. 

A. Janulaitis, atstovaujantis jaunajai kūrėjų kartai, į keramikų gretas įsiliejo 2008 m., baigęs VDA ir įgijęs keramikos magistro laipsnį. Netrukus su jo kūryba susipažino ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių žiūrovai. Kupinas idėjų, kūrybinės energijos ir genamas žingeidumo, jis kasmet dalyvauja tarptautiniuose simpoziumuose, pleneruose, siekia išbandyti skirtingas technikas, technologijas, susipažinti su degimo procesų įvairove, sukauptą patirtį taikydamas kūryboje. Kūriniuose emocinga plastine kalba reiškia savo poziciją apie perteklinės informacijos srauto poveikį žmogui, harmoningų ryšių su aplinka praradimą, vienio suardymą.

Savo parodą keramikas A. Janulaitis apibendrina taip: „Molinis selfis“, kaip ir visų pamėgta fotografijoje asmenukė, atspindi esamą būseną. Tik plastinės medžiagos, molio  pagalba  galiu tai išreikšti gaivališkiau, kiek egzaltuotu žvilgsniu.

Žmogus man yra labai įdomus, daugiaplanė asmenybė. Taigi, bandžiau kurti analizuodamas reiškinius keičiančius jo gyvenimą. Taip mąstydamas pradėjau lipdyti nuo galvos, kuri informacijos ir technologijų dėka tampa didele ir išsipūtusia, bet su ištęstu kaklu - siekia dar daugiau. Nuo galvos, kuri apklijuota įvairiais aparatais ir laideliais, jau nebemato natūralaus pasaulio. Galvos, iš kurios lyg tornadas sukasi begalinė dėlionė su trūkstamomis detalėmis. Jeigu atsitrauktume ir pažiūrėtume į visus iš toliau, neliktų išskirtinumų. Vėl pamatytume vientisą masę, iš kurios galima nulipdyti žmogui suprantamą besisukantį mechanizmą. O gal visas pasaulis ir yra vienas mažas atomas viename mechanizme? Tai - mano mintys ir jausmai apie mane supantį pasaulį, laiką ir kultūrą. Nes kiekviena meninė raiška atspindi autorių, nes iš kito pozicijos negali papasakoti apie pasaulį, perprasti jame vykstančius reiškinius. Taigi, mano moliniai selfiai yra mano mikro-kosmosas, neišvengiama realybė“.

Andriui Janulaičiui artimesnės egzistencinės, šiuolaikinio pasaulio bendrumą naikinančios temos. Jas dažniausiai išsako pasirinkdamas portreto žanrą ir savitomis raiškos priemonėmis siekia praplėsti įprastinį matymo lauką.

Parodos kuratorė Rūta Marija Purvinaitė

 

Paroda veiks iki spalio 25 d.

Maloniai kviečiame.

Parodą kuruoja Rūta Marija Purvinaitė.

Galerijos „Aukso pjūvis“ darbo laikas: I-V 10-18 val.

Tel. 8 37 752750, 8 687 80276, 8 686 20716

El. paštas: auksopjuvis@gmail.com

www.auksopjuvis.lt            

https://www.facebook.com/auksopjuvis

Andrius Janulaitis. Molinis selfis

grįžti į naujienų sąrašą